Podpora

EIKI zabezpečuje kvalifikované záručné a pozáručné opravy projektorov. Certifikovaní technici sú zárukou rýchleho a spoľahlivého servisu a technickej podpory pri riešení problémov. Školení pracovníci s dlhoročnými skúsenosťami sú nápomocní pri výbere vhodného projektora.

Chcem kúpiť projektor EIKI.

Ďakujeme za Váš záujem o výrobky EIKI. Naše obchodné oddelenie Vám je k dispozícii ak potrebujete poradiť s výberom vhodného projektora alebo príslušenstva. Na požiadanie Vám radi vypracujeme cenovú ponuku na konkrétne zariadenie.  Informujte sa telefonicky alebo mailom na aktuálnu ponuku alebo prebiehajúce akcie.

Kontakt:

Mám projektor EIKI a potrebujem poradiť.

Používate alebo ste majiteľom projektora EIKI a máte technický problém? Kontaktujte mailom alebo telefonicky naše technické oddelenie, kde Vám radi poradíme alebo usmerníme.

Kontakt:

Zobrazovacie technológie

Projektory EIKI pracujú s dvoma zobrazovacími technológiami – LCD a DLP.

LCD technológia

Staršia osvedčená zobrazovacia technológia. Pracuje na princípe transmisie svetla cez LCD panely. Jadrom základnej technológie sú teda LCD panely a tzv. dichroické zrkadlá, ktoré prepúšťajú a odrážajú svetlo určitej vlnovej dĺžky. Táto vlastnosť sa využíva v optickej sústave projektorov. Svetlo z výbojky je pomocou troch dichroických zrkadiel rozdelené na tri farebné zložky – červenú, zelenú a modrú. Jednotlivé farebné lúče sú potom nasmerované na LCD panely. LCD panel je nositeľom obrazovej informácie. Svetlo z LCD panelov je zložené v prizme a cez objektív premietané na projekčnú plochu.

DLP technológia

Táto novšia technológia pracuje na úplne inom princípe. Nazýva sa tiež reflexná zobrazovacia technológia a jej hlavnou časťou je DMD čip. Projektory môžu využívať jeden alebo tri DMD čipy. Pri jednočipových projektoroch je nevyhnutnou súčasťou optickej sústavy charakteristický RGB alebo viacfarebný kotúčik. Trojčipové projektory používajú na každú farebnú zložku samostatný DMD čip a výsledný obraz je zložený pomocou optického hranola podobne ako pri LCD technológii. DLP technológia je schopná odrážať svetlo na viac ako 90% plochy jednotlivých obrazových bodov a tým je potlačená bodová štruktúra obrazu.  Výhodou DLP zobrazovacej technológie je vysoký kontrast a lepšie zobrazenie jednotlivých odtieňov farieb. Súčasná DLP technológia je už vo všetkých parametroch výrazne dokonalejšia ako kedysi.